Brzy proběhne certifikace odborné kvalifikace TPZ, VTPZ, KTPZ

Profesní komora požární ochrany, z.s. opět připravila, na závěr tohoto roku, ve spolupráci s Českou společností pro jakost, z.s. certifikace odborné kvalifikace.

• Technik požárních prostředků a zařízení (TPZ)
  • Vedoucí technik požárních prostředků a zařízení (VTPZ)
  • Kontrolní technik požárních prostředků a zařízení (KTPZ)

Termíny přípravných seminářů pro uchazeče: 24. října (od 13:00 hodin), 7. listopadu, 21. listopadu a 5. prosince 2017 (od 15:00 hodin)
- termíny jsou uveřejněny v kalendáři akcí, kde budou rovněž uvedeny i programová zaměření a odkazy na příp. podklady

Místo konánízasedací místnosti A436 Katedry konstrukcí pozemních staveb FSv ČVUT v Praze, budova A, na adrese Thákurova 7, Praha 6.

Termín certifikační zkoušky: 12. prosince 2017 v sídle České společnosti pro jakost, z.s., Novotného lávka 200/5, Praha 1.

Pro koho je certifikace důležitá?

Pro všechny osoby odborně způsobilé v oboru požární ochrany nebo pro toho, kdo při své práci potřebuje deklarovat širší znalosti z oboru požární ochrany. Při přípravě na certifikaci můžete rozšířit svoje znalosti z oboru požární techniky. Každý z uvedených certifikátů je také zajímavým zvýšením kvalifikace pracovníků, které může zlepšit uplatnění vaší firmy na trhu.

Benefity pro členy PKPO:

• člen, který hradí rozšířený členský poplatek kategorie I., má na provedení certifikace jedné osoby slevu 50 % nebo bezplatnou recertifikaci jedné osoby,
  • člen, který hradí rozšířený členský poplatek kategorie II., má provedení certifikace jedné osoby zdarma nebo bezplatnou recertifikaci dvou osob.

Jak na to?

Připomínáme, že certifikace TPZ a VTPZ vyžadují členství v PKPO. Oba typy certifikací jsou určeny pro jednu ze tří specializací:

• požární bezpečnost staveb (prevence),
  • hasicí přístroje a hydranty,
  • speciální technologie (EPS, sprinklery, odvody tepla a kouře).

Zájemce absolvuje čtyři přípravné semináře, které jsou nedílnou součástí a rovněž podmínkou pro zkoušku certifikace. Příprava je zakončena závěrečnou zkouškou a po jejím úspěšném složení je vydán certifikát o ověření odborné kvalifikace v daném oboru.

Certifikace KTPZ je náročnější, vyžaduje maturitu, zahrnuje problematiku všech tří uvedených oborů a pro její obdržení není vyžadováno členství v PKPO. Zájemce absolvuje čtyři přípravné semináře za stejných podmínek jako u certifikace TPZ a VTPZ. Příprava je také zakončena závěrečnou zkouškou, po jejímž úspěšném absolvování je rovněž vydán certifikát o ověření odborné kvalifikace.

V případě vašeho zájmu o certifikaci odborné kvalifikace zašlete vyplněnou přihlášku na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..