+420 725 179 791

Brzy proběhne certifikace odborné kvalifikace TPZ, VTPZ, KTPZ

Brzy proběhne certifikace odborné kvalifikace TPZ, VTPZ, KTPZ

Profesní komora požární ochrany, z.s. opět připravila, na závěr tohoto roku, ve spolupráci s Českou společností pro jakost, z.s. certifikace odborné kvalifikace.

  • Technik požárních prostředků a zařízení (TPZ)
  • Vedoucí technik požárních prostředků a zařízení (VTPZ)
  • Kontrolní technik požárních prostředků a zařízení (KTPZ)

Termíny přípravných seminářů pro uchazeče: 24. října (od 13:00 hodin), 7. listopadu, 21. listopadu a 5. prosince 2017 (od 15:00 hodin)
- termíny jsou uveřejněny v kalendáři akcí, kde budou rovněž uvedeny i programová zaměření a odkazy na příp. podklady  

Místo konánízasedací místnosti A436 Katedry konstrukcí pozemních staveb FSv ČVUT v Praze, budova A, na adrese Thákurova 7, Praha 6.

Termín certifikační zkoušky: 12. prosince 2017 v sídle České společnosti pro jakost, z.s., Novotného lávka 200/5, Praha 1.

Pro koho je certifikace důležitá?

Pro všechny osoby odborně způsobilé v oboru požární ochrany nebo pro toho, kdo při své práci potřebuje deklarovat širší znalosti z oboru požární ochrany. Při přípravě na certifikaci můžete rozšířit svoje znalosti z oboru požární techniky. Každý z uvedených certifikátů je také zajímavým zvýšením kvalifikace pracovníků, které může zlepšit uplatnění vaší firmy na trhu.

Benefity pro členy PKPO:

  • člen, který hradí rozšířený členský poplatek kategorie I., má na provedení certifikace jedné osoby slevu 50 % nebo bezplatnou recertifikaci jedné osoby,
  • člen, který hradí rozšířený členský poplatek kategorie II., má provedení certifikace jedné osoby zdarma nebo bezplatnou recertifikaci dvou osob.

Jak na to?

Připomínáme, že certifikace TPZ a VTPZ vyžadují členství v PKPO. Oba typy certifikací jsou určeny pro jednu ze tří specializací:

  • požární bezpečnost staveb (prevence),
  • hasicí přístroje a hydranty,
  • speciální technologie (EPS, sprinklery, odvody tepla a kouře).

Zájemce absolvuje čtyři přípravné semináře, které jsou nedílnou součástí a rovněž podmínkou pro zkoušku certifikace. Příprava je zakončena závěrečnou zkouškou a po jejím úspěšném složení je vydán certifikát o ověření odborné kvalifikace v daném oboru.

Certifikace KTPZ je náročnější, vyžaduje maturitu, zahrnuje problematiku všech tří uvedených oborů a pro její obdržení není vyžadováno členství v PKPO. Zájemce absolvuje čtyři přípravné semináře za stejných podmínek jako u certifikace TPZ a VTPZ. Příprava je také zakončena závěrečnou zkouškou, po jejímž úspěšném absolvování je rovněž vydán certifikát o ověření odborné kvalifikace.

V případě vašeho zájmu o certifikaci odborné kvalifikace zašlete vyplněnou přihlášku na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

ČLENOVÉ PKPO